Integrácia Sales tímov

Firma Hitachi vďaka Facet5 získala zaangažovaný obchodný tím, ktorý vie efektívne spolupracovať a každý predajca si uvedomuje svoje silné stránky, ktoré vie použiť pri predaji.

Hitachi úspešne používa TeamScape

Hitachi požiadal Facet5 UK, aby vybudovali a oživili predajný tím. „Našou prvou úlohou bolo spojiť dve skupiny“ hovorí Wendy Capelin, Hitachi Capital UK´s HR, výcvik a vybavenie manažérov. „Pôvodne tu boli dva predajné tímy: vnútorný rozvoj obchodu a predaj v teréne. Interný tím bol nesmierne uspešný a potreboval užšie spolupracovať s ich kolegami v teréne, tak sme ich reštrukturalizovali a spojili.“
„Hneď od začiatku si musíte osvojiť pracovné metódy a kultúru nového tímu“. To bolo kľúčovou úlohou novozvoleného vedúceho predaja. Tento projekt sa konal v súvislosti so všeobecným cieľom Hitachi: zaviesť štruktúrované plány rozvoja pre jednotlivcov a tímy. Zrejme to bolo dôležité v jeho vlastnom záujme, a preto, že by to mohlo podporiť plánované nástupníctvo.“
Prečo si Hitachi vybral Facet5?
„Jednoduché“ hovorí Wendy. „Potrebovali sme spôsob ako získať informácie, na ktorých by sme založili tím a rovíjali jednotlivcov bez toho, aby sme museli spoznať veľa rôznych zložitých nástrojov. Facet5 nám to umožnil. Má moduly, ktoré môžu byť použité na rozvoj jednotlivca a TeamScape nám poskytol ako vyriešiť problémy skupiny jednoducho a rýchlo. Najskôr sme spustili pilotný projekt.RIEŠENIE

HR tím mal obmedzené skúsenosti s používaním Facet5 a spustením projektov TeamScape. Rosemary Cope zodpovedná za používanie nástrojov komentuje: “ Wendy nás požiadala o pomoc s pilotným projektom, ale pokiaľ by uspel, tak sme si boli istí, že ho začneme používať aj pre iné tímy. Úspech projektu spočíval v štyroch krokoch:
1. Pol dňová facilitácia na tému osobnosť, jej dôležitosti pri obchode a predstavenie modulu Facet5. Tím reagoval rýchlo, pretože predajcovia majú tendenciu byť si veľmi dobre vedomí tak silných stránok ako aj osobných problémov pri predaji.

2. Správa ohľadom Facet5 a spätná väzba jednotlivcom
3. Jednodňový workshop postavený na výsledkoch tímu TeamScape vrátane niekoľkých tímových aktivít.
4. Zjednodušené stretnutie, v ktorom tím vypracoval kolektívne poslanie a osobné ciele, ktoré vyplynuli z Teamscope workshopu, kde sa definovala misia, vízia a silné stránky tímu pre podnikanie.

VÝSLEDOK
„Dosiahli sme to, čo sme chceli dosiahnuť v projekte,“ hovorí Rosemary Cope, ktorá prezentovala výsledky senior tímu v Hitachi. „Čo mi pomohlo v mojej práci,“ hovorí Wendy. „Otvorila oči niektorých členov rady ohľadne psychológie v práci. Mať víziu a ciele je prvým krokom. Tím ich musí teraz realizovať. Ciele sú premietnuté do mesačného programu tímu a tvoria základ individuálnych rozvojových plánov vytvorených počas procesu riadenia výkonnosti. Výsledky spoločnosti Facet5 identifikovali niektorých kľúčových jednotlivcov, ktorí sa môžu stať lídrami. Nakoniec, úspech sa premietol do výkonu celého tímu. Po takých veľkých zmenách sme očakávali, že výkonnosť bude mierna, ale tím zdvihol svoje výsledky o 5 %.

ČO ĎALEJ
Hitachi Capital teraz používa Facet5 s riadiacimi manažérmi v celej organizácii, ktorá je prepojená s tímovými workshopmi a dvaja ľudia z tímu HR sú akreditovaní v použití Facet5. Wendy hovorí: „Na celý projekt som dostala len pozitívnu spätnú väzbu.“ Facet5 sa úspešne používa doteraz.

máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rozhovor s koučkou Evou Pilarčíkovou