Audition pre podporu rozvoja talentov

Spoločnosť GCap Media si zvolili Facet5 pre podporu ich stratégie rozvoja talentov. 

GCap Media je popredná britská komerčná rozhlasová skupina zastupujúca približne 30% z celkového komerčného rádiového priemyslu. GCap Media zahŕňa kultúru, kde zamestnanci môžu rásť a rozvíjať sa ako jednotlivci, plniť si svoje osobné potreby a napĺňať svoj podnikateľský potenciál. Tento záväzok je kľúčovou súčasťou ich výhernej talentovej stratégie, ktorá im umožňuje prilákať, udržať a rozvíjať najkreatívnejších a najtalentovanejších ľudí v priemysle.

Berúc do úvahy dôležitosť, ktorú spoločnosť GCap Media kladie pri výbere talentov,

sa skupina zapojila do partnerstva s konzultačnou spoločnosťou Maximum Performance, a spolupracujú v projektoch zameraných na porovnávanie talentov s cieľom budovať a posilňovať tímy a počet ich rozhlasových staníc.

Ako nástroj pri  projektoch bol použitý Facet5 Audition. Tento inovatívny nástroj je súčasťou sady produktov Facet5, jedného z najmodernejších a najpokročilejších dostupných testov v oblasti osobnosti.

Päť základných faktorov, ktoré nahliadajú na osobnosť sú  v súčasnosti široko akceptované ako základné stavebné kamene osobnosti. Sú to tieto:

• Vôľa (odhodlanosť, konfrontácia, nezávislosť)

• Energia (vitalita, spoločenskosť, prispôsobivosť)

• Náklonnosť (altruizmus, podpora, dôvera)

• Kontrola (disciplína, zodpovednosť)

• Emocionálnosť (napätie, pochopenie), ktorá interaguje s ostatnými štyrmi  a ovplyvňuje stabilitu, sebavedomie, a emocionálnu reakciu na podnety. 

Facet5 meria tieto faktory presne a rýchlo, aby poskytol čo najpresnejší a najľahšie aplikovateľný obraz individuálnych rozdielov v správaní. Facet5 Audition je produkt v rámci Facet5, ktorý na základe prieskumu identifikuje špecifický profil Facet5, ktorý je spojený s požiadavkami na správanie sa v  konkrétnej pracovnej „role“.

Spoločnosť Maximum Performance  požiadala riaditeľov a manažérov rozhlasových staníc, aby stanovili definíciu rolí pre niektoré kľúčové úlohy vrátane pozície riaditeľa staníc a úloh pre „On Air Talent“. Tento proces bol dôležitý pri identifikácii niekoľkých kľúčových charakteristík správania, ktoré sú potrebné na zlepšenie svojich šancí na úspech v tejto pracovnej úlohe a prostredí.

Pomocou Audition Facet5 sa potom definícia úlohy použila ako nástroj na porovnávanie talentov, aby sa zistilo, do akej miery „interní“ a „externí“ kandidáti „zapadajú“ do profilu,  a aby navrhli primeraný plán  riadenia a rozvoja talentov.

GCap pravidelne používa Facet5 Audition na účely koučovania. Viv Miles, vedúci oddelenia rozvoja výkonnosti spoločnosti GCap, komentoval tento nástroj a uviedol:

‘Skupina v minulosti používala 16PF a MBTI, ktoré sú menej užívateľsky prívetivé, vizuálne príťažlivé a praktické. Facet5 je na druhej strane mimoriadne dômyselný a užitočný. Najmä možnosti  koučovania  vo výsledkom reporte,  sú uvedené v ľahko zrozumiteľnom jazyku  aj pre manažérov a nielen pre psychológov. Zistili sme, že administratívna a technická podpora a pochopenie, ktoré nám vďaka maximálnemu výkonu v spojení s konzultačnými nástrojmi pomohlo s hladkým zavedením týchto nástrojov do podnikania. “

Skupina čoraz viac využíva celú škálu nástrojov Facet5 na nábor a rozvoj osobností s vysokým profilom a plánuje v tom pokračovať aj naďalej zvyšovaním počtu „akreditovaných používateľov“ nástroja v podnikaní, čím im pomáha, aby sa v budúcnosti  stali sebestačnejšími. 

máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rozhovor s koučkou Evou Pilarčíkovou